Gua Sha massaaž

Gua sha põhimõtted

Gua sha massaaž on Hiina traditsioonilise meditsiini välise teraapia üheks meetodiks. Akupunktuuri punktide ning ching-lo (jing-luo) meridiaani mõjutamise abil nahal stimuleeritakse vereringet, tugevdatakse immuunsüsteemi, ennetatakse ja ravitakse erinevaid haigusi. Gua sha massaaži abil on võimalik mitmeid haigusi välja ravida. Tegemist on praktiliselt universaalse meetodiga. Ravimetoodika, mis rajaneb välisele meetodile – gua sha massaažile ja sisemisele meetodile – mürkide väljaviimisele ja organismi korrastamisele, on haiguste ennetuse ja ravi tõhus metoodika.

1. Selja piirkonna gua sha massaaži põhimõtted.

Selja piirkonnas leiame mitu ching-lo meridiaani. Seljal asuvad ka inimese kõigi siseorganite reflektoorsed punktid. Mürkainete organismist väljaviimise süsteemiga on seotud ching-lo meridiaanid, mis asuvad selja piirkonnas (selja piirkonnas asuv kusepõie chin-lo meridiaan on kõige olulisemaks vedeliku organismist väljutamise kanaliks; ta on seotud otseselt neerudega, mis on olulisimaks mürkainete väljaviimise kanaliks). Seljal asuvad akupunktuuri punktid on võimelised puhastama dumai’d, kõige suuremat chi energia kanalit, mille tulemusena stimuleeritakse kogu organismi vereringet, parandatakse kõigi siseorganite verevarustust ning kopsude funktsioneerimist. See sarnaneb olukorrale, kus võtame kammi ja teeme selle abil korda oma soengu. Niisamuti viiakse ka kogu organism puhtuse ja korra seisundisse. Sha täpid, mis ilmuvad kehale gua sha massaaži tagajärjel, annavad tunnistust sellest, et organismis on olemas haiguse tunnused. Räägitakse, et ”kui haigus on olemas, siis tähendab see seda, et on olemas ka sha täpid ning vastupidi, kui on olemas sha täpid, tähendab, et on olemas ka haigus.” Sha täppide kaotamine viib haiguse kõrvaldamisele. Gua sha massaaži abil toimub nn ”haiguse-eelse seisundi” likvideerimine, see on erinevate haiguste ennetuse ja ravi ökoloogiliselt puhas ”looduslik meetod”.

Selja piirkonna gua sha massaaž on äärmiselt tõhus külmetushaiguste, konditsioneeri kasutamist tulenevate haiguste, ruumihaiguse , väsimuse, günekoloogiliste jt haiguste ravis.

Massaaži teeb Ranek Rohtla ja Katrin Raid

Hind kokkuleppel -koos klassikalise massaažiga 35 eurot